Katedra Gospodarki
Turystycznej

Witamy

Serdecznie Witamy
na stronie internetowej
Katedry Gospodarki Turystycznej IEiZ WSG

Misja kształcenia kadr dla gospodarki turystycznej w Wyższej Szkole Gospodarki ma długoletnie tradycje. Początki kształcenia w zakresie turystyki i rekreacji wiążą się z działalnością Instytutu Turystyki, Hotelarstwa i Gastronomii Wyższej Pomorskiej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa (po zmianie nazwy Uczelni - późniejszej WSG). W Katedrze Gospodarki Turystycznej kontynuujemy kształcenie w zakresie turystyki i rekreacji na bazie wcześniej wypracowanego  i wysoko ocenianego przez środowisko branżowe modelu nauczania. Nasi studenci z powodzeniem rozwijają swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne zarówno na studiach I i II stopnia.

Nasza Katedra realnie przyczynia się do rozwoju turystyki, rekreacji, hotelarstwa i sportu w Bydgoszczy i regionie kujawsko-pomorskim kształcąc na wysokim poziomie specjalistów dla szeroko pojmowanej gospodarki turystycznej i jej otoczenia.

Zapraszamy do studiowania w naszej renomowanej Uczelni.


 

Aktualności

20 marca 2017WYKŁADY EKSPERCKIE

Cykl wykładów eksperckich semestr letni roku akademickiego 2016/2017.

W dniu 18.03.17 r. na wykład ekspercki został zaproszony Pan mgr Jacek Piasta.

Szczegóły
19 grudnia 2016Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W dniu 7 grudnia w kampusie WSG odbyły się warsztaty i szkolenia organizowane dla pracowników biur podróży. Organizatorem spotkania była Polska Izba Turystyki oddział w Bydgoszczy we współpracy z Katedrą Gospodarki Turystycznej. Wsparcia w organizacji udzielił Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 
Szczegóły
12 grudnia 2016"Poznajmy się przy kawie"

Dnia 25.11.2016 r. Katedra Gospodarki Turystycznej zorganizowała dla studentów I roku spotkanie z wykładowcami przy kawie.

W czasie spotkania studenci mieli okazję lepiej poznać swoich wykładowców. W roli prowadzącego wystąpiła Pani mgr Katarzyna Wardzała. Podczas rozmowy studentów z wykładowcami serwowano wyborną kawę przygotowaną przez profesjonalnego baristę-absolwenta WSG. Spotkanie uwiecznił również pokaz baristyczny, który bardzo zaciekawił wszystkich zgromadzonych w sali APK.

Szczegóły
Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia