Katedra Gospodarki
Turystycznej

Witamy

Serdecznie Witamy
na stronie internetowej
Katedry Gospodarki Turystycznej IEiZ WSG

Misja kształcenia kadr dla gospodarki turystycznej w Wyższej Szkole Gospodarki ma długoletnie tradycje. Początki kształcenia w zakresie turystyki i rekreacji wiążą się z działalnością Instytutu Turystyki, Hotelarstwa i Gastronomii Wyższej Pomorskiej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa (po zmianie nazwy Uczelni - późniejszej WSG). W Katedrze Gospodarki Turystycznej kontynuujemy kształcenie w zakresie turystyki i rekreacji na bazie wcześniej wypracowanego  i wysoko ocenianego przez środowisko branżowe modelu nauczania. Nasi studenci z powodzeniem rozwijają swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne zarówno na studiach I i II stopnia.

Nasza Katedra realnie przyczynia się do rozwoju turystyki, rekreacji, hotelarstwa i sportu w Bydgoszczy i regionie kujawsko-pomorskim kształcąc na wysokim poziomie specjalistów dla szeroko pojmowanej gospodarki turystycznej i jej otoczenia.

Zapraszamy do studiowania w naszej renomowanej Uczelni.


 

Aktualności

7 grudnia 2016Zajęcia II rok kierunek Hotelarstwo i gastronomia

Nasi studenci II roku na kierunku hotelarstwo i gastronomia podczas zajęć przygotowali apetyczne rogaliki. Wspólna praca zaowocowała przepysznymi wypiekami.

Szczegóły
12 października 2016Nasza Absolwentka odsłania autograf!

Z dumą pragniemy poinformować, że nasza Absolwentka, olimpijka - Beata Mikołajczyk w ubiegłą sobotę 8 października odsłoniła swoją tablicę w Bydgoskiej Alei Autografów. Odwzorowany w granicie podpis stanął u boku innych, zasłużonych bydgoszczan. Po uroczystości odsłonięcia tablicy nasza Absolwentka dołożyła jeszcze kilka swoich autografów… tym razem na pamiątkowych koszulkach WSG ;)

Szczegóły
26 września 2016KONFERENCJA NAUKOWA

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ NA OBSZARACH WIEJSKICH,

która odbędzie się 28 września 2016 roku

Miejsce obrad: WSG w Bydgoszczy ul. Garbary 2, aula K1

Rejestracja uczestników rozpoczyna się od godz. 9:30

Szczegółowy program konferencji znajdą Państwo TUTAJ

Więcej informacji znajduje się pod linkiem: noow.byd.pl

Szczegóły
Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia